Поради протест на странски државјани, патниот правец Крива Паланка-Куманово е во прекин од седум часот утринава, информира Автомото сојузот на Македонија ...
сите 7 | | | прочитана: 212 | веќе видена

По скандалот со автопатите, Македонија ќе мора да го поправа впечатокот кај кинеските партнери, вели во интервју за Дојче веле , Анастас Вангели. Кинеските ...
сите 2 | | | веќе видена

Во сите 35 џамии на дебарското муфтиство, кое ги опфаќа општините Дебар,Центар Жупа и Маврово Ростуше, одржани беа утрински молитви по повод големиот исламски ...
| | прочитана: 5628 | веќе видена

Хуманитарна помош и облека и обувки за 350 деца од пет центри за деца бегалци без родителска грижа сместени на граничната зона во Турција со Сирија, обезбедени ...
сите 9 | | | веќе видена

ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 11 јуни. Денеска е Св. апостоли Вартоломеј и Варнава. Првиот е еден од 12-те ...
| | прочитана: 740 | веќе видена

Светски ден на астероидот

На 30-ти јуни, 1908 година, релативно мал астероид од околу 40 метри, навлегол во Земјината атмосфера над Сибир, каде експлодирал и притоа уништил ненаселен ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 20:00:00 , 30 Јун, 2017 до 23:30:00 , 30 Јун, 2017
 • Скопско астрономско друштво / Skopje Astronomical Society
 • 122 доаѓаат, 440 можеби
 • Izlozba na ilustracii

  Dragi lugje zadovolstvo mi e da Ve pokanam na mojata vtora samostojna izlozba na ilustracii The weekend after (after). Na samiot nastan kje mozete da si kupite ...
 • Излет, Skopje
 • 09:00:00 , 29 Јун, 2017 до 13:00:00 , 29 Јун, 2017
 • Tea Pupková
 • 109 доаѓаат, 437 можеби
 • Milica Todorovic in Discoteque Park

  Неповторливата ултра згодна Милица Тодоровиќ во дискотека ПАРК на 1 јули, сабота. Не пропуштајте да бидете дел од летната жешка атмосфера исполнета со многу ...
 • Discoteque PARK, Ohrid
 • 23:59:00 , 01 Јул, 2017 до 05:00:00 , 02 Јул, 2017
 • Discoteque PARK
 • 366 доаѓаат, 551 можеби
 • Amadeus Band - Kadmo Beach & Club

  ♦♠♣♥ AMADEUS - BAND* во *KADMO BEACH & CLUB* МОМЦИТЕ ОД *AMADEUS BAND* САМО ЗА ВАС ВО ЖИВО ЌЕ ГИ ОТПЕАТ СВОИТЕ НАЈГОЛЕМИ ХИТОВИ: AMADEUS BAND - LAZU TE ...
 • Kadmo Beach & Club, Ohrid
 • 22:00:00 , 01 Јул, 2017 до 03:00:00 , 02 Јул, 2017
 • Kadmo Beach & Club
 • 352 доаѓаат, 411 можеби
 • 01.07 Open Air Gathering near Skopje

  Bhooteshwara Records, Back To The Rituals & Distant Point ви го најавуваат настапот на: ♫ TengRi - Parvati Records (chill+psy set) ...
 • Open Air (near Skopje)
 • 22:00:00 , 01 Јул, 2017 до 09:00:00 , 02 Јул, 2017
 • PSY.com.mk
 • 216 доаѓаат, 319 можеби
 • ПЕНА Журка: Големо отворање на плажа Градиште со познати ДИЏЕИ

  Почитувани, Заокружете го 24 јуни денот кога една од најубавите охридски плажи ја стартува сезоната Лето 2017. Токму за отворањето на комплетно реновираната ...
 • Градиште Плажа (Gradishte Beach), Ohrid
 • 21:00:00 , 24 Јун, 2017 до 17:00:00 , 08 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Инфо Македонија
 • 194 доаѓаат, 388 можеби


 • На 29 Јуни