Препораките кои се од стручни луѓе од епидемиолозите е дека лицата кои доаѓаат од странство треба да останат во државен карантин 14 дена, меѓутоа треба ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 63 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје починаа 4 пациенти заболени од коронавирус: пациент од Куманово (52г), пациентка од Лабуништа-Струга ...
сите 214 | | | веќе видена

Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
сите 7 | | | веќе видена

Најпогодени сектори од кризата кои имаат и најмногу вработени се угостителството и туризмот каде што според податоците на Државниот завод за статистика има 33 ...
сите 3 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 10 | | | веќе видена

На регионалниот пат Маврови анови – Дебар, во попладневните часови на 1 април, полициски службеник, управувајќи полициско возило „лендровер“, сопственост на ...
сите 4 | | | веќе видена

Според последните податоци, во Струга и околината потврдени се 25 случаи на зболени од коронавирус, како и четири смртни случаи – три во Лабуништа и еден во ...
сите 8 | | | веќе видена

„Дониравме 360 пакети со храна на кризните штабови во Св.Николе и Лозово – наменети за социјално загрозените семејства во овие населени места полесно да го ...
сите 5 | | | веќе видена

Куманово за еден ден од 24 заразени го дуплираше бројот на заболени од корона откако денеска се потврдени уште 23 нови случаи и уште еден починат. Почина ...
| | веќе видена

На 8 Април