КОВАЧЕВСКИ ЈА ПРЕЗЕДЕ ФУНКЦИЈАТА ОД ЗАЕВ Зоран Заев денеска во Владата му ја предаде функцијата премиер на Димитар Ковачевски, откако синоќа пред полноќ во ...
| | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.748 тестови, а ...
сите 227 | | | веќе видена

СМЕТКИТЕ ЗА ПАРНО ЌЕ ОСТАНАТ ИСТИ Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска изјави дека Владата во координација со сите институции им предложи на сите ...
| | веќе видена

Најстудено утринава е во Берово, Маврови Анови, Битола, Скопје-Петровец, Скопје-Зајчев Рид, каде во 7 часот се измерени минус 6 степени целзиусови, а најтопло ...
сите 49 | | | веќе видена

Документ од 55 страници, со прецизни поглавја и цели кои треба да се остварат во одредени рокови. Вака изгледа финалната верзија на владината програма на која ...
| | веќе видена

Едниот охриѓанец, другиот стружанец, а на двајцата заедничка им е Македонија и борбата со перо, како и денот 18 јануари, кој за Григор Ставрев Прличев е ...
сите 2 | | | веќе видена

СЕ БАРААТ РЕШЕНИЈА ЗА УБЛАЖУВАЊЕ НА ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА Mинистерот за економија, Крешник Бектеши денеска на прес - конференија изјави дека е донесена одлука со ...
| | веќе видена

Познатото македонско дрвено светилиште манастирот „Свети Јован Крстител“ попознат како Бигорски манастир, традиционално ги објави десетте најзначајни настани ...
сите 2 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против З.М.(58) од с.Могорче, дебарско, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена

ИЗЈАВАТА НА ДИМИТРОВ ПОТТИКНА МНОГУ РЕАКЦИИ Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров отворено изјави дека нема целосна доверба во министерот за ...
| | веќе видена

На 18 Јануари