Монструми, малоумни, луѓе што не можат да се наречат луѓе, се термините што ги употребуваше министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на вонредната ...
сите 4 | | | прочитана: 15223 | веќе видена

Три лица пријавиле во полиција каснување од бездомни кучиња изминатото деноноќие. Триесет и двегодишен скопјанец бил каснат од куче во Дебар Маало. „На ...
сите 2 | | | прочитана: 2753 | веќе видена

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од ...
сите 25 | | | прочитана: 1184 | веќе видена