Во градот Дебар епидемиолошката состоја и по повеќе од еден месец е стабилна. Во општата болница нема пациенти кои имаат симптоми на коронавирусот, соопшти ...
сите 6 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски гостуваше во отвореното студио на ТВ 24 каде истакна дека укинување на полициски час на цела територија е признавање на пораз и смета ...
сите 7 | | | веќе видена

Денешните одлуки за олабавување на рестриктивните мерки не се ад хок решенија, туку се дел од подолгорочна стратегија на Владата како да се овозможи безбедност ...
сите 15 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 10 мај. Денеска е Св. апостол Симон Зилот. Свети апостол Симон потекнувал од галилејскиот град Кана. ...
сите 4 | | | веќе видена

Одделението за внатрешни работи од Дебар до надлежното Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против В.К.(20) од Дебар осомничен за сторено ...
сите 7 | | | веќе видена

Караџовски ги обвини мртвите дека доцна дошле на лекар, иако „алгоритамот“ на Филипче спречуваше луѓе да добијат третман За жената од струшко која не ја ...
сите 2 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациентка од Велес (78г), хоспитализирана на 14 мај. Во ГОБ „8 септември“ почина пациент од ...
сите 185 | | | веќе видена

Рестораните и кафулињата беа први кои што со Владина одлука беа затворени, но кога истите ќе профункционираат е прашање на време, во меѓу време угостителите ...
сите 2 | | | веќе видена

На 27 Мај