ОБВИНИТЕЛИ ОД СЈО ВЛЕГУВААТ ВО ТИМОТ НА РУСКОВСКА Обвинителите од поранешното СЈО, Лиле Стефанова, Артан Ајро и Трајче Пеливанов, како и обвинителките Катерина ...
| | веќе видена

„Се отстапува пицерија во Центар, гостилница во Кисела Вода, разработено кафуле во Аеродром“ – изобилува со вакви огласи во онлајн огласниците.Неброени огласи ...
| | веќе видена

Со изградба на модуларни болници се доцнеше околу 6 месеци, имено министерот за здравство, Венко Филипче ветуваше дека модуларните болници ќе бидат изградени ...
| | веќе видена

Во изминатите 24 часа најмногу дожд, 14 литри на метар квадратен, наврнал во Лазарополе, во Охрид и Дебар се измерени 8 литри, во Претор и на Попова Шапка 6, ...
сите 19 | | | веќе видена

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти како дел од Асоцијацијата, внимателно ги следат дискусиите во врска со парцелите ...
сите 18 | | | веќе видена

Додека сите се под клуч градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ седи во кафеани и прекршува полициски час - обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 13 | | | веќе видена

Д-р Валентина Докоска микробиолог од Нефрологија Струга: Излезот е во масовна имунизација, вакцините се сосема безбедни! Вакцината е единствениот спас, ...
| | веќе видена

Замре фреквенцијата на двата гранични премини на македонско-албанската граница кај Дебар, откако албанските власти воведоа двонеделен карантин за секој кој на ...
сите 10 | | | веќе видена

Охрид, 22. април 2021 (ИНПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 3 | | | веќе видена

РАШКОВСКИ ОД КУЌЕН ОДИ ВО ЕФЕКТИВЕН ПРИТВОР 30 дена притвор му се одредени на екс генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски кој претходно доби куќен ...
сите 3 | | | веќе видена

Гостиварското Основното јавно обвинителство поднесе обвинение против српскиот камионџија, кој предизвка сообраќајка во која загинаа две лица на патот Маврови ...
сите 16 | | | веќе видена

Ситуацијата во Макелара од Дебар продолжува да биде напната. Таму претставници на Демократската партија блокираа автомобил бидејќи тие тврдат дека се делат ...
| | веќе видена

И покрај бројните еколошки проблеми кои се секојдневие во државава, повеќе од половина македонски општини немаат овластени инспектори за животна средина. Од ...
| | веќе видена

next