ОБВИНИТЕЛИ ОД СЈО ВЛЕГУВААТ ВО ТИМОТ НА РУСКОВСКА Обвинителите од поранешното СЈО, Лиле Стефанова, Артан Ајро и Трајче Пеливанов, како и обвинителките Катерина ...
| | веќе видена

Со изградба на модуларни болници се доцнеше околу 6 месеци, имено министерот за здравство, Венко Филипче ветуваше дека модуларните болници ќе бидат изградени ...
| | веќе видена

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти како дел од Асоцијацијата, внимателно ги следат дискусиите во врска со парцелите ...
сите 18 | | | веќе видена

Додека сите се под клуч градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ седи во кафеани и прекршува полициски час - обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 13 | | | веќе видена

Д-р Валентина Докоска микробиолог од Нефрологија Струга: Излезот е во масовна имунизација, вакцините се сосема безбедни! Вакцината е единствениот спас, ...
| | веќе видена

И покрај бројните еколошки проблеми кои се секојдневие во државава, повеќе од половина македонски општини немаат овластени инспектори за животна средина. Од ...
| | веќе видена

МИЦКОСКИ ТВРДИ ДЕКА 20.000 ГРАЃАНИ ИМААТ ПО ДВА МАТИЧНИ БРОЕВИ Џадин Адемовски лицето за кое се тврдеше дека е лажниот идентитет на член на турскатa мафија ...
| | веќе видена

Советот на Општина Центар ја усвои Одлуката за прифаќање донација од семејството на писателот Горан Стефановски и на Здружението за промоција и зачувување на ...
сите 10 | | | веќе видена

Maтичните лекари кои работат во малите општини имаат мал број на пациенти, со што не можат да се потпрат на сумата која ја добиваат за капитација, и сметаат ...
| | веќе видена

Во вечерашното издание на емисија "Заспиј ако можеш" на ТВ Алфа гостуваше организациониот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски кој се осврна на моменталната ...
сите 2 | | | веќе видена