Овие денови не се лесни за партиските кандидати кои не успеаја да ја освојат довербата на своите сограѓани уште во првиот изборен круг, па ќе мора да се ...
сите 21 | | | прочитана: 25168 | веќе видена

Вакцинацијата се одвива со добро темпо на територијата на целата држава. Заклучно со 17ти октомври, со една доза на вакцина против Ковид 19 вакцинирани се ...
сите 69 | | | прочитана: 18154 | веќе видена

Процентот на избирачи кои гласале во изборните места од кои пристигнале податоци до 18:00 часот е 49,29, информираше на вечерашната прес-конференција ...
сите 17 | | | прочитана: 11199 | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повика на здружена опозиција во вториот изборен круг. Опозициските гласови и нивната заедничка цел – ...
сите 7 | | | прочитана: 9840 | веќе видена

Движењето Беса треба да избере дали е со ДУИ или сака поддршка од албанската опозиција, велат во Алијанса за Албанците во разговор за МКД.мк, на прашањето дали ...
сите 23 | | | прочитана: 2946 | веќе видена

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги ...
сите 91 | | | прочитана: 2138 | веќе видена

Иако за подетални анализи ќе треба да се почекаат дефинитивните резултати во наредниот ден-два, 5-6 часа по затворањето на гласачките места трендовите на ...
| | прочитана: 861 | веќе видена

Независната листа на граѓани „Шанса за Центар“ ќе има три места во советот на скопската Општина Центар. Според официјалните податоци на Државната изборна ...
| | прочитана: 283 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Патот кон“ во Алсат М телевизија, вечерва, во однос на потенцијалните резултати од пописот во земјава, ...
сите 4 | | | прочитана: 262 | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети го оствари свето гласачкоправо во родниот Зајас. Ахмети гласаше околу пладне, а пред медиумите повика на излезност. Убав ден денес во ...
| | веќе видена

next