Младиот актер и стендап-комичар Стефан Николовски од Велес стана вистински хит на социјалните мрежи креирајќи видеа во кои ги имитира најпознатите политичари. ...
| | веќе видена

Потомците на некогашните жители, денеска го одбележаа патронот, на пред 13 години, возобновената црква „Свети Атанасиј Велики“, позната меѓу мештаните и како ...
| | веќе видена