Во колумната „Скопје, од култура до “скулптура” и назад“, објавена во „Слободен Печат“, портпаролот на град Скопје Ваљон Салиху се осврнува на позитивните ...
сите 2 | | | веќе видена

За вкусовите не спориме, има решенија што поинаку би ги реализирале и јас и критичариве. Едно пропуштаат да осознаат и признаат, по многудецениска ...
| | веќе видена