Следната недела ќе се одржи најновото издание на изложбата на македонска мода и дизајн „Slowscapes" во Kултурно-социјалниот простор „Центар - Јадро“ на улица ...
сите 2 | | | веќе видена

Манастирот „Пресвета Богородица-Пречиста“ утре го слави својот патрон Рождество на мајката божја или кај народот попозната како Мала Богородица. Одбележувањето ...
сите 2 | | | веќе видена