ОБВИНИТЕЛИ ОД СЈО ВЛЕГУВААТ ВО ТИМОТ НА РУСКОВСКА Обвинителите од поранешното СЈО, Лиле Стефанова, Артан Ајро и Трајче Пеливанов, како и обвинителките Катерина ...
| | веќе видена

„Се отстапува пицерија во Центар, гостилница во Кисела Вода, разработено кафуле во Аеродром“ – изобилува со вакви огласи во онлајн огласниците.Неброени огласи ...
| | веќе видена

Со изградба на модуларни болници се доцнеше околу 6 месеци, имено министерот за здравство, Венко Филипче ветуваше дека модуларните болници ќе бидат изградени ...
| | веќе видена

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти како дел од Асоцијацијата, внимателно ги следат дискусиите во врска со парцелите ...
сите 18 | | | веќе видена

Додека сите се под клуч градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ седи во кафеани и прекршува полициски час - обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 13 | | | веќе видена

МИЦКОСКИ ТВРДИ ДЕКА 20.000 ГРАЃАНИ ИМААТ ПО ДВА МАТИЧНИ БРОЕВИ Џадин Адемовски лицето за кое се тврдеше дека е лажниот идентитет на член на турскатa мафија ...
| | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 10 април. Денеска е Св. маченици Теренциј, Африкан, Максим, Помпиј и други. Во првите три векови од ...
сите 8 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на емисија "Заспиј ако можеш" на ТВ Алфа гостуваше организациониот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски кој се осврна на моменталната ...
сите 2 | | | веќе видена

Д-р Валентина Докоска микробиолог од Нефрологија Струга: Излезот е во масовна имунизација, вакцините се сосема безбедни! Вакцината е единствениот спас, ...
| | веќе видена

Замре фреквенцијата на двата гранични премини на македонско-албанската граница кај Дебар, откако албанските власти воведоа двонеделен карантин за секој кој на ...
сите 10 | | | веќе видена

Охрид, 22. април 2021 (ИНПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 2 | | | веќе видена

next