Европскиот фронт не води политичка битка со албанската опозиција, туку со ВМРО-ДПМНЕ затоа што не сакаат уставни измени, изјавил синоќа во Дебар лидерот на ...
| | веќе видена

Сточарите од сите краеви на Македонија велат дека многу тешко наоѓаат овчари кои ќе се грижат за нивните стада, а платата достигнува и до 1.000 евра. Додаваат ...
| | веќе видена

Во насока на засилена промоција на фудбалската игра на домашната сцена, ЕКИПА со избор на најдобрите од секоја рунда натпревари од ПМФЛ. Покрај тимот на колото ...
| | веќе видена

Тројца градоначалници од три различни политички опции ќе настапат на претстојните парламентарни избори како носители на листи за пратеници. Ако станат ...
| | веќе видена

Не треба, посочи таа, да одите надвор ако немате консензус за најважните прашања. Но што е најважно не менувајте го ставот под притисок, не е компромис се што ...
| | веќе видена

Бендот што ќе ме придружува на концертот во „Јавна соба“ го сочинуваат двајца врвни гитаристи: Венко Серафимов и Драган Грујевски Груле, на бас е Ѓоле ...
| | веќе видена

Лицата претходно, околу 21 часот, пријавиле дека со својот автомобил шкода, патувајќи од Кичево кон Дебар, се изгубиле низ шумските патишта.Сите тројца биле во ...
сите 4 | | | веќе видена

„Буква“ и „Корпус Деликти“ идната сабота (20 април) од 12 до 17 часот ќе организираат дневно дружење пред „Буква“ по повод интернационалниот Ден на независните ...
| | веќе видена

Работнички минува низ тежок период и направи нова тренерска смена на почетокот на минатата недела, но деби настапот за Горан Станиќ како тренер на првиот тим ...
сите 2 | | | веќе видена

Вчера, на 7 април 2024 година, во катедралниот храм „Св. Софија“ во Охрид, беше отслужена Литургија по повод Третата недела од Великиот пост, позната како ...
сите 2 | | | веќе видена

По 4 пријави од родители на ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ кое се наоѓа веднаш до полициската станица „Беко“ во центарот на Скопје, и по пријави ...
| | веќе видена

next