Работнички потпиша со дефанзивецот Христијан Грозданоски кој доаѓа од Силекс. Македонија Клубот од Дебар Маало денеска промовираше уште еден нов фудбалер, ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонскиот прволигаш Работнички во изминатиов период направи доста промени, назначи нов тренер, спортски директор, дел од играчите си заминаа, беа донеси ...
| | веќе видена