Општина Центар ги реконструираше малото фудбалско, кошаркарско и детското игралиште во населба Пролет, а старите и дотраени детски реквизити се заменети со ...
сите 5 | | | веќе видена

Ниту една институција во државата не е соодветна да третира пациенти со тешки оштетувања како што има 19 - годишниот Леонид Индов, велат лекари и директори на ...
| | веќе видена

Политичката партија Левица, денеска во скопско Дебар Маало има поставено промотивен штанд каде дели рекламни материјали. Она што е воочливо е дека штандот е ...
| | веќе видена

Бранка Костиќ Марковиќ, нашиот познат музиколог, изминатиот период е актуелна со книгата „Чичко маестро Џамбаз, во светот на децата“ – дело кое се чини е ...
| | веќе видена

Од раните утрински часови голем број граѓани во регионалните центри на ДИК во Куманово, Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево, Струга, Чашка и низ целата ...
сите 4 | | | веќе видена

Кузман Јосифовски-Питу ги бранеше македонските национални особености, а тоа е забележливо во неговите критики до Бугарската комунистичка партија и ...
| | веќе видена

Измените на Законот за игри на среќа повторно ќе се најдат пред пратениците откако претседателот Стево Пендаровски одби да го потпише указот со образложение ...
сите 2 | | | веќе видена

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги ...
сите 14 | | | веќе видена

Македонското друштво „Илинден“-Тирана достави барање до албанската општина Пешкопеја (Дибра) и Советот на општината, во селото Ербеле, административна единица ...
сите 2 | | | веќе видена

Патот Кичево – Дебар би требало да биде завршен до крајот на годинава, најави денес техничкиот премиер Талат Џафери, откако направи увид во градежните работи ...
сите 10 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ ОК Центар денеска зборува за хаос во паркирањето, ама не зборува дека директен виновник за тоа е нивното 12-годишно недомаќинско работење во ...
сите 6 | | | веќе видена