Со приватен авион на унгарски олигарх што го користи и премиерот Виктор Орбан, избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски допатувал во Будимпешта ...
сите 26 | | | прочитана: 20785 | веќе видена

Ќе се обидам мојот говор вечерва да го поделам во два дела. Првиот дел ќе биде за ова политичко мочуриште кое што го споменавме пред малку во овој краток филм ...
сите 5 | | | прочитана: 14443 | веќе видена

Во десетте месеци од годинава по патиштата низ дебарскиот регион регистрирани се 42 сообраќајни несреќи,за среќа ниту една од нив со трагични последици.Истиот ...
сите 4 | | | прочитана: 9632 | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „несовесно работење во службата“, Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против ...
сите 11 | | | прочитана: 4673 | веќе видена

Рајчица е мало село со само неколку жители. На само два километри од Дебар, Република Македонија на надморска висина од околу 700 метри, сместено на самиот ...
| | прочитана: 603 | веќе видена

Попладнево почувствуван е земјотрес во поширокиот дебарски регион,кој предизвика вонземиреност кај жителите, посебно кај оние кои живеат на повиските катови на ...
сите 2 | | | прочитана: 564 | веќе видена

Младата македонска дизајнерка Стефанија Насеска Попадинец е нашата нова соговорничка во рубриката „Приказни од градот". Во разговорот со неа отворивме различни ...
| | прочитана: 479 | веќе видена

Ветераните од одбраната и безбеноста на Република Македонија, за општините Охрид, Струга и Дебрца, го искористија викендов за посета на своите колеги и ...
| | прочитана: 420 | веќе видена

Вевчани, 20. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Пред една година во мојата предизборна програма јавно Ви ветив, чесно, домаќинско, транспарентно и отчетно работење, а се ...
| | прочитана: 378 | веќе видена

97,5 милиони евра се вкупните долгови со пробиен рок кои треба да ги исплатат општините кон добавувачите и операторите на други услуги, од кои половина од нив ...
| | прочитана: 351 | веќе видена

Планот на програмата за развој на општина Центар за периодот од 2019 до 2021 година, кварталниот извештај за извршувањето на буџетот, техничките исправки на ...
сите 5 | | | прочитана: 278 | веќе видена

На 21 Ноември