ОБВИНИТЕЛИ ОД СЈО ВЛЕГУВААТ ВО ТИМОТ НА РУСКОВСКА Обвинителите од поранешното СЈО, Лиле Стефанова, Артан Ајро и Трајче Пеливанов, како и обвинителките Катерина ...
| | прочитана: 14261 | веќе видена

МИЦКОСКИ ТВРДИ ДЕКА 20.000 ГРАЃАНИ ИМААТ ПО ДВА МАТИЧНИ БРОЕВИ Џадин Адемовски лицето за кое се тврдеше дека е лажниот идентитет на член на турскатa мафија ...
| | прочитана: 3278 | веќе видена

Во изминатите 24 часа најмногу дожд, 14 литри на метар квадратен, наврнал во Лазарополе, во Охрид и Дебар се измерени 8 литри, во Претор и на Попова Шапка 6, ...
сите 20 | | | прочитана: 1770 | веќе видена

„Се отстапува пицерија во Центар, гостилница во Кисела Вода, разработено кафуле во Аеродром“ – изобилува со вакви огласи во онлајн огласниците.Неброени огласи ...
| | прочитана: 1710 | веќе видена

РАШКОВСКИ ОД КУЌЕН ОДИ ВО ЕФЕКТИВЕН ПРИТВОР 30 дена притвор му се одредени на екс генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски кој претходно доби куќен ...
сите 3 | | | прочитана: 1464 | веќе видена

Вчера по кратко боледување во Дебар почина Гоце Љубиновски претседател на невладината организација “Центар за одржлив развој на заедницата – Дебар”. „Вечен ...
сите 4 | | | прочитана: 1046 | веќе видена

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти како дел од Асоцијацијата, внимателно ги следат дискусиите во врска со парцелите ...
сите 18 | | | прочитана: 1004 | веќе видена

Со изградба на модуларни болници се доцнеше околу 6 месеци, имено министерот за здравство, Венко Филипче ветуваше дека модуларните болници ќе бидат изградени ...
| | прочитана: 895 | веќе видена

Додека сите се под клуч градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ седи во кафеани и прекршува полициски час - обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 13 | | | прочитана: 838 | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, СВР Охрид поднесе кривична ...
| | прочитана: 536 | веќе видена

Три и пол илјади ковид позитивни пациенти изминатава година се лекуваа во Здравствениот дом „Д-р Светозар Чочороски“ во Вевчани. Здравствената установа ...
сите 5 | | | прочитана: 461 | веќе видена

Гостиварското Основното јавно обвинителство поднесе обвинение против српскиот камионџија, кој предизвка сообраќајка во која загинаа две лица на патот Маврови ...
сите 15 | | | прочитана: 445 | веќе видена

На 23 Април